שאלות ותשובות

ויזות לארצות הברית

ויזה לארה"ב

מילוי טופס אונליין לקבלת ויזה לארצות הברית

למילוי טופס ע"י נציג או התייעצות השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

תוכלו גם להתקשר אלינו:

ש: מהי ויזה לארה"ב?

ת: ויזה לארה"ב הינה אשרת שהייה המונפקת בשגרירות ארצות הברית המעניקה לבעליה את הזכות לבקר בארה"ב.

ש: מי צריך ויזה לארה"ב?

ת: כל בעל דרכון ישראלי או בעל דרכון זר המחייבו להצטייד בויזה, חייב בויזה לארה"ב כדי להיכנס אליה.

ש: אני מעוניין לבקר בארה"ב לצורך טיול\ ביקור. איזו ויזה עלי להוציא?

ת: הויזה הפופולארית ביותר היא b1/b2 שהיא למטרת תיירות או עסקים. ויזה לארה"ב זו מאפשרת כניסה לארה"ב לצורך ביקור משפחה או קרובים, תיירות- טיול ו/או נופש, קבלת טיפול רפואי ועוד, או לחלופין למטרה עסקית כמו – ביקור אצל לקוחות או ספקים, משא ומתן, השתתפות בכנס, תערוכה או ועידה ומטרות עסקיות דומות.

ש: אינני אזרח ישראלי. האם אוכל להגיש בקשה לויזה בישראל?

ת: כל אדם יכול להגיש בקשת ויזה ארה"ב בישראל. אם אתה מתגורר בישראל אך אין ברשותך אזרחות ישראלית, תיאלץ לצרף לבקשתך גם מסמכים המעידים על קשריך עם ישראל, כגון מקום עבודה, לימודים, או משפחה. אתה עלול להיתקל בשגרירות גם בבקשת מידע רלוונטי לגבי ארץ מוצאך.

ש: הויזה שלי נמצאת בדרכון שפג תוקפו. האם עלי להגיש בקשה נוספת לויזה?

ת: לא, כל זמן שהויזה שבדרכונך הישן תקפה- תוכל לנסוע עם שני דרכונים, אחד בתוקף והישן שמכיל את הויזה. שים לב, בשני הדרכונים חייבת להופיע אותה אזרחות, ושם בעל הדרכון חייב להיות זהה בשניהם.

ש: אני עובר בארצות הברית רק לצורך חניית ביניים בדרכי. האם עלי להוציא ויזה?

ת:כן. עליך להגיש בקשה לויזה מסוג B1/B2 -עסקים/תיירות.

ש: בעבר הייתה לי ויזה לארצות הברית לכל החיים, מדוע הויזה החדשה תקפה רק לעשר שנים?

ת: מחלקת המדינה האמריקאית לא מנפיקה יותר ויזות לכל החיים. תוקף הויזות הניתנות כיום הינן למקסימום 10 שנים. גם אם יש ברשותך ויזה לכל החיים- הרי שהיא בטלה.

ש: במהלך הראיון בשגרירות נאמר לי שעל הבקשה שלי לעבור בירור וטיפול נוסף. מה פירוש הדבר וכמה זמן עליי לחכות?

ת: פרק הזמן הדרוש לטיפול משתנה מאדם לאדם, על פי נסיבותיו האישיות, אולם בד"כ הוא נע סביב 4-6 שבועות. פרק זמן זה הינו גמיש ויכול להתארך או להתקצר.

ש: מהן היתרונות שבפניה לחברת קליק ויזה ומדוע לא כדאי לעשות את התהליך לבד?

ת: התהליך של הגשת המסמכים הינו באנגלית בלבד, ומספיקה טעות אחת שולית על מנת לקבל סירוב. מעבר לתרגום המדויק וההכרחי, צוות המומחים של "קליק ויזה" מכיר ומבין את ההיגיון והמטרה שמאחורי כל שאלה, מודע לנהלים ולהגבלות של השגרירות ולכן יכול בקלות למנוע קבלת סירוב מיותר. כל המסמכים המוגשים לשגרירות הינם תחת פיקוח עורך דין. קליק ויזה תבצע עבורכם את כל המגעים מול השגרירות. מומלץ להיעזר בחברתנו בכל הקשור לקבלת אשרה.

בנוסף, הראיון בשגרירות ארה"ב הינו חלק מכריע מן התהליך, ורוב הפונים שביצעו את ההליך בעצמם עלולים להיכשל בשלב זה מכיוון שהם מגיעים לא מוכנים וללא מסמכים מתאימים. השירות של קליק ויזה מספק הכוונה מדויקת וממוקדת לכל לקוח לפי הסטאטוס ונסיבותיו האישיות. עובדה זו משפרת לאן ערוך את סיכויי ההצלחה בראיון.

פונים רבים נתקלים בסירוב לויזה לאחר שפנו לשגרירות ועשו את התהליך בעצמם, וזאת, למרות שמבחינה חוקית אין שום מניעה ממשית שיבקרו בארה"ב כתיירים מן השורה. ללמדכם, שבתהליך הבקשה לויזה כל טעות, קטנה וזניחה ככל שתהיה הינה קריטית בקבלת ההחלטה של השגרירות, מה גם שהנזק הכלכלי והתסכול שנגרם לפונה הינו משמעותי מאוד. אנו ממליצים לפנות לצוות המומחים של קליק ויזה שיטפלו בבקשה בעניינכם וימנעו טעויות ועוגמת נפש מיותרת.

ש: קרוב משפחתי קיבל סירוב לויזה. האם יש לכך השפעה עלי?

ת: לא, כל מקרה נבחן לגופו של עניין. ישנם מיקרים (נדירים אומנם) של אחים או אפילו בני זוג שאחד מהם קיבל ויזה והשני קיבל סירוב. כך שכל אדם נדרש להוכיח באופן עצמאי את קשריו לארץ מוצאו.

ש: מהם סיכויי ההצלחה שלי?

ת: הגשת המסמכים, הראיון והמסמכים הנלווים הם אלו שיגרמו להצלחה או להיפך ממנה. הקונסול האמריקאי בוחן כל מקרה לגופו וההחלטה מתקבלת במקום. לכן, ישנה חשיבות רבה לכל פרט ופרט בהגשת הבקשה. סיכויי הצלחתך תלויים באופן הגשת הבקשה. מומלץ לפנות לקליק ויזה שתכין את הבקשה ותדריך אותך כיצד להצליח בראיון, וע"י כך תשפר את סיכויי הצלחתך באופן משמעותי.

ש: מה קורה אם קבעתי פגישה, אך איבדתי את הדרכון והוצאתי דרכון חדש?

ת: יש להגיע לפגישה שנקבעה ולהציג את הדרכון החדש. יש לספק העתק של הדוח המשטרתי במקרה של דרכון שנגנב. אם לא קיבלת דרכון עד למועד הפגישה, עליך לבטלה או לקבוע מועד מאוחר יותר.

ש : כמה פעמים ניתן לשנות את מועד הראיון?

ת: ניתן לשנות את המועד ללא הגבלה עד לתאריך האחרון לשינוי- המצוין על גבי ההזמנה.

ש: אם המועמד לא יכול להגיע לפגישה, האם ניתן להעביר את הפגישה למישהו אחר במקומו?

ת: לא, רק האדם שקבע את הפגישה יכול להגיע. במידה שגילית שאינך יכול להגיע לפגישה- דחה את הפגישה למועד אחר.

ש: הויזה שלי נמצאת בדרכון שפג תוקפו. האם עלי להגיש בקשה חדשה לויזה?

ת: התשובה היא לא, הוויזה שלך בתוקף עד למועד התפוגה שלה. כלומר, אם לנוסע יש ויזה תקפה לארה"ב אך היא נמצאת בדרכון שפג תוקפו, הוא רשאי להציגה יחד עם דרכון חדש שנמצא בתוקף, בנקודת הכניסה לארצות הברית. יש לשים לב כי השם בשני הדרכונים רשום בצורה זהה לחלוטין וכי האזרחות הינה זהה גם כן.

ש: מתי עלי להגיש בקשה לויזה?

ת: מומלץ להגיש את הבקשה לויזה כחודש לפני מועד הנסיעה המתוכנן ואף מוקדם יותר אם בכוונתך לטייל בעונת הקיץ או בזמן החגים.

ש: האם הילד שלי צריך ויזה?

ת: כן. אזרחים ישראלים בכל גיל נדרשים להגיש בקשה לויזה על מנת להכנס לארה"ב.

ש: כיצד אקבל את הדרכון חזרה?

ת: באם אושרה בקשתך, תקבל את הדרכון דרך שירות שליחים בתוך 3-5 ימים מיום הראיון. שים לב, כל טיפול בבקשה הינו אינדיבידואלי ולכן משך הטיפול עשי להשתנות מאדם לאדם. זכור, אם אתה מתכוון לנסוע לחו"ל בימים הקרובים שלאחר הפגישה בשגרירות- עליך לידע את הקונסול שמטפל בבקשתך.

ש: כמה זמן מותר לי לשהות בארה"ב?

ת: אם ברשותך ויזת תייר, משך השהייה שלך ייקבע ע"י נציג ההגירה בכניסה לארה"ב. אם אתה בעל ויזת לימודים או ויזת עבודה, נציג ההגירה יאשר את שהייתך עבור "משך תקופת הסטאטוס" שלך, כלומר עד שתסיים את לימודיך, או עד שתסיים את עבודתך בחברה.

ש: הויזה שלי תפוג תוקף יומיים לאחר תאריך הנסיעה שלי לארה"ב. האם אני יכול לטוס עם הויזה הזאת?

ת: כן. באפשרותך להשתמש בויזה שלך כל עוד היא תקפה. משך שהייתך בארה"ב אינו נקבע על פי תאריך התוקף של הויזה שלך, אלא בהתאם להחלטתו של נציג ההגירה בכניסתו לארה"ב.

ש: בקשתי לויזה סורבה. האם אני יכול להגיש בקשה נוספת?

ת: כן. אין הגבלה על מספר הפעמים שבאפשרותך להגיש בקשה לויזה. עם זאת, כדאי ומומלץ לקחת תקופת המתנה של כחודשיים, ובהגשת הבקשה להציג שינוים לטובה בסטאטוס שלכם. למשל, אם הייתם חיילים בסדיר ועתה אתם בקבע, או אם הייתם מובטלים וכעת אתם עובדים או לומדים, וכו'.

ש: האם אקבל החזר כספי אם בקשתי לויזה תסורב?

ת: לא, השגרירות לא מחזירה את הכסף ששולם עבור האגרה.

ש: איך נקראת ויזת סטודנט לארה"ב?

ת: ויזה סטודנט לארה"ב מכונה "ויזת F-1".

ש: מה מקנה ויזת סטודנט לארה"ב?

ת: ויזת סטודנט לארה"ב מקנה אפשרות לשהות בארה"ב כל עוד נמשכים הלימודים של בעל הויזה. בזמן הלימודים, רשאי הסטודנט להשתמש בויזה ולשהות בארה"ב באופן חוקי.

ש: יש לי ויזה B1/B2 בדרכון שלי. האם אני יכול לעבוד בארה"ב?

ת: לא, ויזת B1/B2 מיועדת למטרת תיירות או עסקים בלבד. כאיש עסקים תוכל לבצע מספר רב של פעולות עסקיות, אך בשום אופן לא תוכל לעבוד או להתפרנס בארה"ב. אם אתה נוסע לארה"ב למטרת עסקים, עליך להצהיר על כך בנקודת הכניסה לארה"ב.

ש: הויזה שלי נגנבה, אבדה או הושחתה. מה עלי לעשות?

ת: עליך להגיש בקשה חדשה. בנוסף לבקשה הרגילה, עליך להביא איתך לראיון אצל שגרירות ארה"ב אישור מהמשטרה על אובדן או גניבה אם יש, דרכונים קודמים שברשותך ורישום כניסות ויציאות ממשרד הפנים.

יש לזכור כי אין העובדה שהייתה ברשותך ויזה בעבר מבטיחה כי תקבל שוב ויזה, כל מקרה נבדק לגופו.

מילוי טופס אונליין לקבלת ויזה לארצות הברית

למילוי טופס ע"י נציג או התייעצות השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

שירותים נוספים

טיפים ומידע שימושי

קבלת ויזה לארה"ב

קבלת ויזה לארה"ב מותנית בהצגת טפסים, תשלום אגרה על סך 160$ וראיון אישי בשגרירות ארה"ב בישראל. השלב הראשון, מילוי טפסי ויזה לארה"ב: יש להיכנס לאתר

איך להוציא ויזה לארה"ב

לא יודעים איך להוציא ויזה לארה"ב? אל דאגה, אתם לא לבד. רבים מהמבקשים לבקר בארה"ב אינם יודעים איך להוציא ויזה לארה"ב. במאמר זה נפשט עבורכם

טפסים להוצאת ויזה לארה"ב

הגשת טפסים לויזה לארה"ב הינם תנאי ראשון ומקדים להתחלת תהליך הוצאת הויזה לארה"ב. טפסים אלו ניתנים למילוי באתר השגרירות. אורכם של הטפסים כחמישה עשר עמודים, ומילויים

איך להוציא ויזה לארה"ב בקלי קלות…

ויזה לארה"ב הפכה בשנים האחרונות לקשה להשגה וכמו כן מבוקשת מאוד בקרב ישראלים רבים. הוצאת ויזה לארה"ב כוללת שלבים שאותם יש לעבור בכדי להוציא ויזה

מאמרים

הארכת ויזה לארה"ב

תוקפה המקסימאלי של ויזת תייר לארה"ב (B1/B2) עומד כיום על 10 שנים. בתום תקופה זו, על בעל הויזה להגיש בקשה חדשה לשגרירות ארצות הברית לשם

ויזה לאמריקה

בבואנו לבקר בארה"ב, יש צורך להנפיק קודם כל ויזה לאמריקה, או נכון יותר – לארצות הברית. ויזה לאמריקה ניתנת על ידי שגרירות ארה"ב בישראל, הממוקמת

שגרירות ארה"ב תל אביב

לרוב נתקל האזרח הישראלי בשגרירות ארה"ב כאשר יש ברצונו לבקר בארצות הברית, ולצורך כך- עליו להנפיק ויזה. שגרירות ארה"ב תל אביב מקבלת את תושבי כלל

חדש!

ישראל נכנסה לתוכנית הפטור
אנו מטפלים בטופס אישור כניסה לארה"ב ללא ויזה - ESTA